Sıkça Sorulan Sorular

KRONİK YARADA O’Care :

Teknik olarak 6 haftanın üzerinde iyileşmeyen yaralara kronik yara adını verebiliriz. Kronik yaralarda  O'Care takımı olarak özel tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyarız. İskemi, hipoksi ya da enfeksiyon kronik yara ortamının başlıca özelliklerindendir. Kronik yara kapsamında diyabetik ayak yaraları, bası yaraları, venöz ülserler, iskemik ülserler, çeşitli vaskülitlere bağlı yaralardan bahsedebiliriz.

Bunun yanında yumuşak doku alanları dahil radyoterapi sonrası gelişen doku radyonekrozları ve bazı kemoterapi ilaçlarının ekstravazasyonu (Sıvının bir damardan doku aralıklarına sızması veya boşalması hali) gibi nedenlerle de kronik yaralar gelişebilmektedir. Bu tür yaralar özellikle  O'Care Ürün Geliştirme takımının uzmanlık alanıdır.

Kronik yaraların sebepleri incelendiğinde genellikle obezite, diyabet, sigara kullanımı, hareketsiz yaşam şekli, yetersiz ve dengesiz beslenme, kalitesiz hayat koşulları, ileri yaş, vitamin ve mineral eksikliği, malignite, radyoterapi ve kemoterapi, uzun dönem kortizon kullanımı, steroid ve antikoagülan kullanımı ilk sıradadır. Bazen görünür bir neden yokken de kronik yara oluşumuna rastlanabilmektedir. Tıbbi literature göre yara iyileşmesinin geciktiren nedenler arasında lokal yetersiz kan akımı, derinin aşırı gerilmesi, cerrahi yaranın düzgün kapatılmaması, yetersiz venöz drenaj, yabancı cisim varlığı, enfeksiyon ya da yara bölgesinde mobilite yer almaktadır.

KRONİK YARA ÇEŞİTLERİ :

Belirli sürelerde iyileşmeyen ve çoğunlukla tekrarlayan yaralara kronik yara diyebiliriz. Dokular üzerinde bası, zayıf kan dolaşımı ve/veya dokuların zayıf beslenmesi gibi nedenlerle bası yaraları, venöz bacak ülserleri ve diyabetik ayak yarası gibi kronik yaralar gelişebilmektedir. Kronik yaraların başarılı bir şekilde tedavi edilebilmesi için doğru muayene ve teşhis çok önemlidir. Tedavi sürecinde doğru ürünlerin kullanımı, lokal yara bakımında bilinçli yaklaşımlar ve düzenli doktor kontrolü de gerekmektedir.

Diyabetik Yaralarda O'Care Tedavisi

Diyabetin uzun dönemde sinir dokuları üzerindeki harabiyeti (Nöropati) kendisini özellikle bası alanları olan ayaklarda yara oluşumu ile göstermektedir. Damar dokuların kan dolaşımında yetersizliği özellikle dokunun yeterince beslenememesi yara oluşumunu tetiklemekte ve iyileşmede uzun süren bir tedavi sürecine neden olmaktadır. Bu tür hastaların çoğunluğu yara dokusundaki hissizlik nedeniyle yaraları önemsememekte ve koku başladığı dönemde kliniklere başvurmaktadır.

Diyabetik yaraların tedavisinde O’care İntensive – Ozonlu Yoğun Bakım Serumu kullanımı ve sonrasında da hastaların şeker değerlerini kontrol altında tutmaları önerilmektedir. Diyabetik ayak yarası problemine erken müdahale için hastaların her gün uzuvlarını muayene etmeleri, kişisel temizliklerine dikkat etmeleri ve yara oluşumu başladığında vakit kaybetmeden hekime başvurmalarını öneriyoruz. Diyabetik ayak yaraları tedavi edilmediği taktirde sonu, ampütasyonlara (uzuvların ameliyatla alınması) kadar giden ciddi bir konudur.

O’care İntensive – Ozonlu Yoğun Bakım Serumu medikal alanda kullanımına başvurulan, yara dokusunun oksijenlendirilmesi prensibi ile çalışan ve lokal antibiyotik tedavisine gerek kalmadan antibakteriyel ve anti virütik özelliği ile yaranın sulanmasını önleyen topikal ozon serumdur. O’care İntensive – Ozonlu Yoğun Bakım Serumu Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen Eğitim Araştırma ve Üniversite hastanelerinin Kronik Yara Polikliniklerinde konunun uzmanlarınca kullanılmaktadır.

O’care İntensive – Ozonlu Yoğun Bakım Serumu yüksek klorin konsantrasyonlarında bile yaşayabilen bakteri ve virüslerin ortadan kaldırılmasında çalışan aktif Ozon molekülünün yaralar üzerinde enfeksiyonu bir kaç gün içerisinde ortadan kaldırdığı, kokunun kullanımın ilk günü sonlandığı ve özellikle Wagner 3-2-1 yaralarda, yara granülasyonunun sağlandığı yapılan klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır. O’care İntensive – Ozonlu Yoğun Bakım Serumu kendine has özel formülü ve bilim insanlarının katkıları ile diyabetik ayak yarası, venöz ülserler, vaskülit ve iskemik ülserlerde rahatça kullanılabilen son derece pratik bir lokal tedavi ajanıdır.

Kullanımlar hakkında çok bilgi almak için hekiminize danışınız.

O’Care ile CİLT LEKELERİ TEDAVİSİ :

Cilt lekeleri üzerinde dünya çapında yapılan araştırmalar bize O'Care ürünlerinde kullanılan ve Ozon olarak adlandırılan O3 molekülünün serbest radikali olan kararsız tek atomu cilt üzerinde aktif olarak çalışmasına ve pigmentasyon olan lekeli bölümlerde yeni hücre oluşumlarını destekleyerek lekelerin ciltten hızla uzaklaştırılmasında son derece etkili olduğunu göstermiştir. Düzenli kullanımı takiben Ozon molekülünün ve O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi’nin ilk gözle görülür etkisi, ciltte beyazlama ve aydınlanmadır. 7 günlük düzenli kullanımı takiben ciltteki koyu lekelerin tamamen ortadan kalktığını gözlemleyebilirsiniz. Ürünün kullanımı süresince yüzünüze veya kullandığınız bölgeye ürün kullanımı ardından su bazlı bir nemlendirici uygulamanız da tavsiye edilir. O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi her hangi bir cilt ürünü ile olumsuz bir etkileşime girmez ve leke tedavisinde güvenle kullanılabilir.

KULLANIM ŞEKLİ :

O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi temiz cilde günde 2 kez (sabah ve akşam) 2 gr (2 damla) uygulanır. Uygulama öncesinde ciltte her hangi bir krem, makyaj ya da fondöten kalıntısı olmamalıdır. Uygulama öncesinde cildinizi, su, sabun ya da temizleyici bir jel ile temizlemenizde her hangi bir problem yoktur. Uygulamanın ardından su bazlı bir nemlendirici kullanmanız tavsiye edilir.

O’Care ile AKNE TEDAVİSİ :

Acne Vulgaris olarak bilinen ve folikül hücrenin yapısının bozulduğu, cildin gerek genetik etkenler, gerekse çevresel faktörler ya da cilt temizliğinin yeteri kadar özenli yapılamadığı durumlarda ortaya çıkan ve sivilce olarak bilinen cilt problemlerinde, O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi (O3) molekülünün anti-bakteriyel özelliği sayesinde cildin temizlenerek sakinleştirilmesinde kullanılır. O'Care yıllara dayalı kronik ve akut sivilce problemlerinde kalıcı bir tedavi yöntemidir. Ozon molekülünün bir serbest elektronu ciltteki patojen ve enfekte bölgenin hızla iyileştirilerek, cildin aydınlık ve bebeksi yapısına kavuşmasına yardımcı olur.

KULLANIM ŞEKLİ :

O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi temiz cilde günde 2 kez (sabah ve akşam) 2 gr (2 damla) uygulanır. Uygulama öncesinde ciltte her hangi bir krem, makyaj ya da fondöten kalıntısı olmamalıdır. Uygulama öncesinde cildinizi, su, sabun ya da temizleyici bir jel ile temizlemenizde her hangi bir problem yoktur. 6 haftalık uygulama sonrasında cildinize su bazlı bir nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederiz. Akne tedavisinde kullandığınız nemlendiricinin özellikle su bazlı ve parabensiz bir içerik olmasına dikkat ediniz.

O’Care ile KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ :

Kırışıklık üzerinde dünya çapında yapılan bilimsel araştırmalar bize, O'Care ürünlerinde kullanılan ve Ozon olarak adlandırılan O3 molekülünün serbest radikali olan kararsız tek atomu cilt üzerinde aktif olarak çalışmasına ve ciltte kolajen mekanizmasının tetiklenerek cildin gergin ve dolgun yapısına kavuşmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. İlk 2 haftalık düzenli kullanımın ardından göze çarpan ilk etki cildin taze ve gergin yapısına geri dönmesidir. Cildin gençleşmesindeki bir kaç temel gereklilik, beyaz, nemli ve gergin görüntüdür. O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi kırışıklık tedavisinde her hangi bir cilt ürünü ile olumsuz bir etkileşime girmez ve kırışıklık tedavisinde güvenle kullanılabilir.

KULLANIM ŞEKLİ :

O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi temiz cilde günde 2 kez (sabah ve akşam) 2 gr (2 damla) uygulanır. Uygulama öncesinde ciltte her hangi bir krem, makyaj ya da fondöten kalıntısı olmamalıdır. Uygulama öncesinde cildinizi, su, sabun ya da temizleyici bir jel ile temizlemenizde her hangi bir problem yoktur. Kırışıklık tedavisinde, O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi uygulaması sonrasında cildinize su bazlı bir nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederiz.

O’Care ile SELÜLİT TEDAVİSİ :

Kırışıklık üzerinde dünya çapında yapılan bilimsel araştırmalar bize, O'Care ürünlerinde kullanılan ve Ozon olarak adlandırılan O3 molekülünün serbest radikali olan kararsız tek atomu cilt üzerinde aktif olarak çalışmasına ve ciltte kolajen mekanizmasının tetiklenerek cildin gergin ve dolgun yapısına kavuşmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. Selülitlerde ilk 6 haftalık düzenli kullanımın ardından göze çarpan ilk etki cildin sıkı yapısına geri dönmesidir. O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi selülit tedavisinde ilk kullanımda ciltte karıncalanma hissi tamamen normaldir.

KULLANIM ŞEKLİ :

O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi selülit tedavisinde sorunlu bölgeye günde 1 kez 10 gr (10 damla) uygulanır. Uygulama öncesinde ciltte her hangi bir krem, makyaj ya da fondöten kalıntısı olmamalıdır. O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi sürülen bölge bir streç film yardımı ile sarılabilir. (Uygulama ardından egzersiz yapılmasında sakınca yoktur) Uygulama ardından 60 dakika sonra ılık duş alınması ile ozon selülit detoksu tamamlanmış olur.

O’Care ile CİLTTEKİ ÇATLAKLARIN TEDAVİSİ :

Deri çatlakları (stria) üzerinde dünya çapında yapılan bilimsel araştırmalar bize, O'Care ürünlerinde kullanılan ve Ozon olarak adlandırılan O3 molekülünün serbest radikali olan kararsız tek atomu cilt üzerinde aktif olarak çalışmasına ve ciltte bebek hücre oluşumlarının tetiklenerek deri çatlaklarının ortalama 6 aylık düzenli uygulama süresinde tedavi olduğunu göstermiştir.

KULLANIM ŞEKLİ :

O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi çatlak tedavisinde sorunlu bölgeye günde 1 kez 5 gr (5 damla) uygulanır. Uygulama öncesinde ciltte her hangi bir krem, makyaj ya da fondöten kalıntısı olmamalıdır. O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi sürülen bölge bir streç film yardımı ile sarılabilir. Uygulama ardından 60 dakika sonra ılık duş alınması önerilir.

O’Care ile DERMATİT TEDAVİSİ :

Dermatit oluşumları sebebi kesin olarak bilinmemekle birlikte nedeni bazen sistemik ya da belli maddeler ile temasa aşırı duyarlılık olarak ortaya çıkabilen, kaşıntılı, rahatsızlık hissi veren kızarıklıklardır. Kızarıklıklar bazı durumlarda damarsal yapıyı bozabilen, epitelin soyularak pul pul dökülmesine neden olan bir cilt problemidir. Dermatit nedeniyle medikal alanda yapılan çalışmalarda kortizon türevi ilaçlara ek olarak son yıllarda, Ozon molekülüne dayalı bir takım araştırmalar gündeme gelmiş ve başta O'Care ekibi dünya çapında bu araştırmalara katkıda bulunmuştur. Dermatit konusunda alternatif tedavi konusu gündeme geldiğinde önerilen O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi uygulama sonrasında ilk 3 haftada hastaların %94.8’inde başarılı cevap vermiştir.

KULLANIM ŞEKLİ :

O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi dermatit tedavisinde sorunlu bölgeye günde 2 kez 3 gr (3 damla) uygulanır. Uygulama öncesinde ciltte her hangi bir krem, makyaj, parfüm ya da fondöten kalıntısı olmamalıdır. O’Care Afflatus - Ozonlu Leke Kremi tamamen isteğe göre ciltten su yardımı ile uzaklaştırılabilir ya da ciltte bırakılabilir. Tedavi süresince başka her hangi bir ürün kullanılması önerilmez. Dermatit tedavisi bitiminde cilde koruyucu olarak kullanılmak istendiğinde, temiz cilde günde 1 kez 1 gr (1 damla) uygulanır ve üzerine su bazlı ve parabensiz bir nemlendirici sürülebilir.

Yukarı Çık İşareti