O’Care Nedir ?

Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Ayrıca toksinlerden arındırma özelliği olan en önemli organdır. Cildimizin nefes alması ve güzelleşmesi desteklenmelidir. Bu da doğal ürünler ile yapılmalıdır.

O’care cilt sağlığı için çok güçlü doğal bir çözümdür. O’care cilde sürüldüğünde peroksitlerden oksijen salınır. Cildin oksijenasyonunu ve kapiller kan dolaşımını artırarak antiaging etki gösterir. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak cildin tamiri, canlanması ve rejenerasyonunu sağlar. Cildin fleksibilitesine ve yumuşamasına destek olur.

Mükemmel bir baktersid (mikrop öldürücü), anti enflamatuar ve antifungal (mantar öldürücü) özelliklere sahiptir. Yapılan çalışmalarda bilinen bir yan etki görülmemiştir. %100 doğaldır. Formülünde kimyasal, sentetik petrol türevi, alkol gibi katkı maddesi içermez. Hipoalerjeniktir.

 

İÇİNDEKİLER :

Saf zeytin yağı : Ozon gazını en iyi tutan ve barındıran yağdır. İçeriğinde E vitamini ve A, yanı sıra fitosteroller ve polifenoller gibi güçlü antioksidanlar vardır.Bu nedenle antiaging etki yapar. Nemlendirici özelliği vardır.

Kantaron yağı : Alternatif tıb da en çok tercih edilen mucizevi bir üründür. Yara ve yanık tedavisinde kullanılır. Antibakteryel özelliği sayesinde iltihap oluşumunu engeller. Hücre yenileyici özelliğiyle yaranın çabuk kapanmasını sağlar. Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar. Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur. Kantaron yağının en önemli özelliklerinden bir tanesi de hücrelerin yenilenmesine yardımcı olabilmesidir. Bunun yanında deri veya cildi ölü hücrelerden temizlemeye yardımcı olabilir. özellikle yaz aylarında bilinçsiz güneşlenmeden kaynaklanan güneş yanıklarını da tedavi eder. bebeklerde meydana gelen pişikleri de giderebilir.

TTO (Tea Tree Oil) : Çay ağacı yağının son yıllarda popüler olmasının nedenlerinden birinin, son zamanlarda çay ağacı bitkisi üzerine yapılan onlarca bilimsel araştırma olduğu düşünülmektedir. Çay ağacının antiviral (virüs öldürücü), antibakteriyel (bakteri öldürücü), antifungal (mantar öldürücü) ve antiseptik özellikleri, bilimsel çevreler tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Çay ağacı yağı bir çok cilt probleminde insanlar tarafında oldukça sık kullanılan bir yağdır.

HPV yani "human papilloma virus" özellikle ürogenital bölgelerde görülen deri ve mukozaya tutunan bir virüstür. Çay ağacı yağı HPV konusunda etkileri olduğu bildirilen bir yağdır. Seboreik dermatit yani saçtaki yağlı ve kepekli kaşıntılı durumun nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte "malassezia furfur" mantarının bu hastalığı tetiklediği düşünülmektedir. Çay ağacı yağının seboreik dermatitte iyi sonuçlar verdiği kullanıcılar tarafından dile getirilmektedir.

Arbutin : Cilt hücreleri 28 günde bir değişim ve yenilenme döngüsü geçirir. Tüm cilt bakım ürünlerinin Ciltte oluşan fazla melanin oranını renksiz olan maddelerle değiştirip yerine birleştiği enzimler ile fazla oluşan tyrosini önlemeye yardımcıdır. Cilt lekelerinin ilerlemesini ve oluşmasını engeller. Güneş lekeleri ve sivilce gibi lekeleri ve yara lekelerini önlemeye yardımcıdır. Bitkisel leke giderici olarak da tanımlanan bitkisel arbutin, biyolojik teknoloji ile kozmetikte cilt te renk açma özelliği en etkin maddedir.

Cildin vazgeçilmez fonksiyonlarının optimum gelişimi için enerjinin (ATP) arttırılmasını destekler ve hücreler arası iletişim ağının doğru olarak yeniden kurulmasına yardımcı olur. Bitkisel arbutin ciltteki fazla melanini renksiz maddeyle değiştirir ve yine bazı enzimlerle birleşip fazla tyrosin oksidasyonunu engelleyerek cildin koyulaşmasını önler. Yani güneş sebebi ile ciltte oluşan hasarı ve cilt yaralanmalarını, üst deri de koyu renk oluşturmasına neden olan, melanin miktarının artmasını engeller

Kojik Asid Ciltte oksidasyon yoluyla ortaya çıkan lekeler,homojen olmayan cilt yapısı ve özellikle güneş lekeleridir. Ciltte renk açıcı özelliği olan (whitening) oldukça güçlü bir aktif ajan olduğu söylenebilir.Melanin ve pigmentler üzerinde etkilidir. Kojik asit beyaz kristalimsi deride kahverengi pigmentlerin (melanin) yapılmasından sorumlu tirozsinaz proteinin fonksiyonunu yavaşlatarak, cildin koyulaşmasını önler.

Yukarı Çık İşareti